(Видео) Каде ќе му оди душата: Снимен кpaдец на пари од црква

t

Според испраќачот на видеото, човеков е од с. Ливада, повеќе пати бил пријавуван во полиција, но тие не реагирале. Исто така испраќачот тврди дека крадецот со пленот веднаш оди во казино во Струга.

Извор: Мотика

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Претрес во Охрид: Пронајдена муниција

На 23.03.2023 во 15.50 часот, полициски службеници…

Договорот од Охрид е гаранција за мирот…

Албанскиот претседател Бајрам Бегај ја поздрави, како што наведува…

Молотов коктел фрлен врз црква во Бугарија

Груб напад врз црква во Варна. Маж…

Oхриѓанец ја нападнал мајка си па тргнал…

На 17.03.2023 во 18.30 часот, од полициски…

Заврши тирлатералната средба меѓу Вучиќ, Курти, Борел…

Трилатерална средба меѓу претседателот на Србија, Александар…