Објавено на:

(Видео) Кадиров е горд: Уште една група Чеченци замина на бојното поле во Донбас

t

Кадиров: Група доброволци заминаа од Чеченија за Донбас

Друга група доброволци замина од Грозни за Донбас. Меѓу нив има стотици претставници на народот на Русија, изјави чеченскиот лидер Рамзан Кадиров.

„Денеска испративме уште една група патриоти во ЛНР и ДНР да учествуваат во специјална операција. Волонтерите на славното патување беа придружувани од претседателот на Парламентот на Чеченската Република, Магомед Даудов и министерот за внатрешни работи на Чеченија, Руслан Алханов“, напиша Кадиров на неговиот Телеграм канал.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Путин планира да го посети Донбас?!

Во саботата, руските трупи поразија три непријателски…

Захарова: Не го споредувајте Косово со Донбас…

Портпаролката на Министерството за надворешни работи на…

Ќе ги вработува во администрација? 6,5 илјади…

Шест и пол илјади жители на Доњецк…

Медведев: Референдуми во Донбас треба да се…

Референдумите во Донбас се од големо значење…

Се прегрупираат руските сили во Украина: Пристигнуваат…

Москва испраќа воено засилување во украинскиот регион…