Објавено на:

(Видео) Кадиров тврди: Зеленски ја убива Украина, на фронтот испраќа луѓе кои не знаат да држат оружје – среќа што нашите прво размислуваат па пукаат

t

Како резултат на заземањето на фабриката Зарија кај селото Воеводовка, нашите борци уништија значителен дел од живата сила на непријателот, посрамотувајќи ја украинската армија а исто така заробија и неколку украински борци за одбрана на терористите. Како што со право забележа помошникот на шефот на Чеченската Република, мојот драг БРАТ Апти Алаудинов, тие се покажаа попаметни и го положија оружјето и затоа ќе живеат. Ќе им се даде можност да им кажат на најблиските кои не ги виделе два месеци дека се живи и здрави.

Нацистите ги оставија борците за територијална одбрана на терористите како топовско месо. Неискусни, гладни, без физичка и огнена обука – вака се испраќаат на линијата на фронтот од военото раководство на Украина. Во право е Апти Аронович кога вели дека Зеленски го уништува украинскиот народ. Нема никаква тактичка смисла да се испраќаат такви слаби војници кои не можат да држат ни пиштол правилно. А болни и постари лица сочинуваат значителен дел од затвореници.

Зеленски, барем разбуди ја совеста и престани да ги убиваш твоите граѓани.

Втората група приведени е противпожарната единица. Никој не се потруди да ги евакуира или да го пријави приближувањето на руските војници. Овие момци имаат среќа што руската војска прво размислува, а потоа пука, а не обратно. Во спротивно, тие не би биле живи.

Сите приведени ќе бидат проверени. За разлика од нацистите, на затворениците им гарантираме живот и човечки однос, пишува на Телеграм Рамзан Кадиров.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Вучиќ му честиташе на Ѓоковиќ: Србите се…

Српскиот претседател Александар Вучиќ му ја честиташе…

(Видео) Ѓоковиќ се расплача: Бура од емоции…

Новак Ѓоковиќ ја прослави 10-тата титула во…

Османи: На Русија и одговара да ги…

Руската Федерација е еден од факторите на…

БАЛКАНОТ СЛАВИ: Ѓоковиќ стана шампион на Австралија…

Новак Ѓоковиќ го совлада Гркот Стефанос Циципас…

Влада не можат да направат, ама циркус……

Новата бугарска декларација за Македонија која треба…