Објавено на:

(Видео) Каква изолација? Нема изолација! Русија има многу партнери – вели Лавров

t

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров изјави дека нема изолација на Русија, имаме огромен број партнери.

„Што се однесува до изолацијата, нема изолација“, рече министерот, говорејќи на тема „изолација на Русија“ во интервју за српските медиуми.

Министерот додаде дека „имаме огромен број партнери во азиско-пацифичкиот регион, во Азија воопшто, во Африка, во Латинска Америка“. Според Лавров, „имаме добри односи со огромното мнозинство на организации создадени од земјите во развој и, се разбира, меѓу тие организации се Африканската унија, Латиноамериканската и Карипската заедница, Асоцијацијата на нациите од Југоисточна Азија (АСЕАН) и многу други“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

„Се отвора втор фронт“ против Русија: Молдавија…

Според нивните зборови, менторите му наложиле на…

Рускиот Рибар: Украинците користат американска технологија, секоја…

Руски "Рибар" на Твитер детално ја објаснува…

Српски аналитичар: Русија никогаш не го бранела…

Српскиот аналитичар Горчин Стојановиќ изјави дека Русија…

Чешка ги повика нејзините државјани да ја…

Чешка ги повика своите граѓани да ја…

Официјално: Думата гласаше ЗА влегување на Доњецк,…

Руската Државна Дума предмалку изгласа ратификација на…