(Видео) Какво непочитување, ни неговите не го слушаат… Таче зборува пред празна собраниска сала

t

Последниот четврток во месецот е ден за пратенички прашања,

Македонскиот премиер Димитар Ковачевски денеска се појави во Собранието за да одговори на прашањата, но на видео кое се појави на социјалните мрежи може да се забележи дека тој зборува пред празна сала.

Додека Ковачевски одговара на пратенички прашања салата е празна. Пратениците од СДСМ никаде ги нема. Додека Ковачевски, нивниот партиски лидер зборува тие уживаат во собраниското бифе. Целосно непочитување кон премиерот и нивен партиски лидер…

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ќе има ли кворум? По вчерашниот “амин”…

Собранието денес со почеток во 12 часот,…

Условни казни за седуммина кои признаа вина…

Пред судот од осумте обвинети за настаните…

Власта и опозицијата заеднички го поддржаа членството…

На собраниската Комисија за надворешна политика денеска…

Листа од поединечните гласови: Еве кој гласаше…

Денеска во Собранието на 81-та пленарна седница беа…

(Видео)Пратениците на СДСМ бранејќи го Талат го…

Малку недостасуваше пратениците Мартин Костовски и лидерот…