Објавено на:

(Видео) Како на филм: Војна снимена со дрон – фронтовска битка помеѓу Украинските и руските сили

t

Цивили од украинскиот град Херсон каде што десетина дена се водеа жестоки битки меѓу Русија и Украина снимиле видео со дрон. Сцените се како од филм.

Дронот снимил битка во која предходно е уништена украинска артилериска единица по што во судирот се вклучуваат оклопни транспортери и војници со лесно автоматско оружје и рачни бомби.


Во видеото се дава објаснување на англиски за дел од чекорите во битката.

Не е познато колкав е бројот на загинатите и ранетите во битката која е една од првите во светот снимена со цивилен дрон.

Видеото за 8 часа го виделе над 2 милиони луѓе.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Иванов: Кога државата зема кредити да даде…

Кога државата зема кредити за да ги…

Инфомакс е, и ќе биде редакција на…

Во вечерашното издание на "Teшки муабети" се…

Се спрема нов напад? Русија ги засилува…

Руските граничари на границата со Украина се…

(Фото) Ова се сите осомничени за случајот…

Управата за финансиска полиција денеска поднесе седум…

Не можете да кажете дека сте биле…

Не можете да кажете дека сте биле…