Објавено на:

(Видео) Како на филм: Руски специјалци апсат украински националист кој нелегално поседувал експлозив

t

Персоналот на руската Федерална служба за безбедност (ФСБ) уапси приврзаник на украински националисти кој бил вмешан во нелегално поседување експлозивни направи – соопштија руските служби.

Засега нема повеќе информации за активностите на уапсениот.

Погледнете го видеото во продолжение:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Пронајден кокаин во вредност од 30.000 ЕВРА!…

Гостиварецот, кај кого при претрес на домот,…

Приведен кичевчанец кај кого е пронајдена марихуана

ОВР Кичево поднесе кривична пријава против С.Б.(36)…

Пронајдени оружје и муниција, приведени две лица…

На 17.03.2023 во Прилеп полициски службеници од…

Бурна ноќ и во Софија: Апсење на…

Бурна ноќ вечерва и во Софија, бугарската…

Лице барано со потерница си се шетало…

Полицијата од СВР Скопје спроведе контрола во…