Објавено на:

(Видео) Канадски свештеник уaпceн поради дpaконските Ковид мерки: Ги нарече полицajците „гecтапо“ – лeгна на земја за да се спpoтивстави

t

Пасторот Артур Павловски повторно беше уапсен од страна на канадските власти затоа што не ги почитувал драконските правила Ковид-19.

Видеото од апсењето во саботата навечер покажува половина дузина полицајци окако го апсат Павловски во Алберта Канада.


„Ти гестапо нацист! Павловски викаше додека падна на колена во знак на протест. „Ти си нацист, направи го тоа во нацистички стил“.

Еден од маскираните полицајци ги фрли рацете во фрустрација кон Павловски кој покажуваше граѓанска непослушност/

Неколку полицајци на крајот го однесоа Павловски до едно од нивните возила.

Ова се случува откако Павловски постигна голема судска победа против владата кога Апелациониот суд во Алберта ги отфрли бизарните санкции на владата против Павловски, принудувајќи го да прочита позитивна порака за вакцините против Ковид.

Свештеникот со полско потекло неколкупати стана вирален бидејќи ги пркоси наредбите за заклучување за затворање на неговата црква, понижувајќи ја полицијата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Денеска само 86 новозаразени – во изминатите…

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје,…

Позната е новата ковид статистика

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје,…

Ниту едно лице не почина од коронавирус…

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје,…

Абазовиќ: Очекуваме уште посилна поддршка од Финска…

Црна Гора го поддржува барањето на Финска…

Бајден вели оваа пандемија не е завршена..

Оваа пандемија не е завршена. Денеска одбележуваме…