Објавено на:

(Видео) Катастрофа во Бразил: Поплави и одрони одземаа најмалку 14 човечки животи

t

Одрони во Бразил предизвикани од обилните врнежи во изминатиот период предизвикаа загуба на најмалку 14 човечки животи.

„Обилните дождови во Бразил предизвикаа лизгање на земјиштето во кои загинаа најмалку 14 луѓе во градовите во областа Баикада Флуминенсе во државата Рио де Жанеиро, соопштија државните и локалните власти.


„Спасувачите одговорија на 850 повици во последните 24 часа и успеаја да извлечат 144 луѓе на безбедно во погодениот регион, соопштија државните власти.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Бразилскиот претседател заедно со Ердоган е спремен…

Претседателот на Бразил е подготвен да ја…

Рускиот министер за финансии: Санкциите ги туркаат…

Планирано е да се создаде систем сличен…

(Видео) Катастрофа во Бразил: Поплави и одрони…

Одрони во Бразил предизвикани од обилните врнежи…

Димитриевски: Ако ја победиме и Португалија дајте…

И покрај онаа специфична грешка на дуелот…

(Видео) Големите поплави и свлечишта однесоа најмалку…

Смртоносни дождови и свлечишта повторно го погодија…