Објавено на:

(Видео) Катастрофа во Суми: Проектил погоди магацин за гориво – Беснее огромен пожар

t

Во украинскиот град Суми беснее огромен пожар кој според украинските медиуми избувнал откакао проектил го погодил складиштето за гориво во градот.

Во текот на вчерашниот ден во огромен пожар изгоре најголемиот пазар во источна Европа кој се наоѓа во Харков.

Погледнете го видеото во продолжение:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Пожарникар повреден при гаснење на пожар во…

Пожар настанал вчера вечерта околу 20 часот…

Нова трагедија во Србија: Двајца мажи изгореа…

Две лица загинаа во пожар што рано…

РКЕ утре ќе одлучува за нови цени…

Регулаторната комисија за енергетика утре ќе одлучува…

Денеска одлука за нови цени на горивата

Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе одлучува…

Пожарникар се повреди при гаснење пожар во…

Во текот на вчерашниот ден, при настанат…