(Видео) Километарски колони на Табановце: Стотици возила чекаат за влез во Македонија

t

Стотина возила чекаат повеќе од два часа за влез во Македонија од соседна Србија. Македонските државјани кои чекаа на граничнниот премиен „Табановце“ сведочеа за метежот на границата.

Овие информации попладнево ги споделија читателите на „Слободен печат“  кои до редакцијата ни доставија фотографии и видео снимки од сообраќајниот метеж за влез во земјава.


Извор: Слободен печат

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Нападнат полициски службеник на Табановце

Полицијата информира дека синоќа скопјанец бил приведен…

(Видео) Километарски колони на Табановце: Стотици возила…

Стотина возила чекаат повеќе од два часа…

(Видео) Влада: Олеснет влез за Украинците во…

На денешната владина седница донесена е одлука…

(Видео) Полјаците со сопствени возила им помагаат…

Полска ќе прифати илјадници Украинци „Ќе го…

(Видео) Голема полициска акција по наредба на…

Во текот на ноќта по насоки на…