Објавено на:

(Видео) Кирил Петков со обраќање по апсењето на Борисов: Никој не е над законот

t

Дека во Бугарија никој не е над законот, покажува вчерашната постапка на МВР. Ова го изјави на Фејсбук страницата на владата, премиерот Кирил Петков.

„Во моментов европското обвинителството истражува голем скандал, но каде е бугарското? Дали ќе застане на страната на бугарскиот народ? , рече тој.

„Мојата улога е да им дадам целосна слобода на сите тела, да дејствуваат соодветно и соогласно нивните законски овластувања. Никој не треба да се плаши од вистината нема веќе недопирливи, Бугарија навистина може да се промени, додаде Петков.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Регионот во шок: Познато како таткото монструм…

Девојчето (2) кое во Вршац беше убиено…

(Фото) Илон Маск ја опцу украинската Рада:…

Илон Маск на неговиот Твитер профил реши…

Нагло се зголемила продажбата на антидепресиви во…

Продажбата на антидепресиви во руските аптеки се…

Историски момент за Русинката Ана Кикина: Стана…

Руски астронаут првпат по 20 години полета…

(Видео) Јакимовски до Мицкоски: Кој сакаше да…

Градоначалникот на општина Карпош, Стевчо Јакимовски вели…