Објавено на:

(Видео) Кличко објави: Киев се подготвува за одбрана на градот

t

Градоначалникот на Киев, Виталиј Кличко, објави ново видео на Телеграм.

„Киев продолжува да се засилува и да се подготвува за одбрана на градот. Верувајте им само на официјалните информации. Сега непријателот ќе сее многу лаги, предизвикувајќи паника. Не се откажувајте“, рече тој.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Опасна реклама од министерството за одбрана…

„Ќе се вратиме во Киев“, вели војникот.…

Бербок во Киев: Германија ќе ја поддржува…

Шефицата на германската дипломатија Аналена Бербок утрово…

Експлозии одекнуваа два часа: Голем руски напад…

Русија изврши воздушен напад врз Киев рано…

Американскиот државен секретар Блинкен е во ненајавена…

Американскиот државен секретар Антони Блинкен е во…

Њујорк тајмс: Киев е загрижен да не…

Украинскиот претседател Володимир Зеленски се обидува што…