Објавено на:

(Видео) Кличко објави: Киев се подготвува за одбрана на градот

t

Градоначалникот на Киев, Виталиј Кличко, објави ново видео на Телеграм.

„Киев продолжува да се засилува и да се подготвува за одбрана на градот. Верувајте им само на официјалните информации. Сега непријателот ќе сее многу лаги, предизвикувајќи паника. Не се откажувајте“, рече тој.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Москва предупредува за можни провокации од Киев…

Москва го предупредува Киев за провокации насочени…

Киев потврди: Сите членови на екипажот на…

Сите членови на екипажот на украинскиот транспортен…

Кличко од Али Екпрес: Му се јавувал…

Според портпаролката на Гифи, Лиза Фрихс, првите…

Кличко: Руските војници умираат за амбициите на…

Градоначалникот на Киев, Виталиј Кличко изјави дека…

Медведев со шега на сметка на европските…

Поранешниот руски претседател, Дмитриј Медведев, со потсмев…