Објавено на:

(Видео) Кличко објави: Киев се подготвува за одбрана на градот

t

Градоначалникот на Киев, Виталиј Кличко, објави ново видео на Телеграм.

„Киев продолжува да се засилува и да се подготвува за одбрана на градот. Верувајте им само на официјалните информации. Сега непријателот ќе сее многу лаги, предизвикувајќи паника. Не се откажувајте“, рече тој.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Русија ги мотивираше: Скандинавските земји ќе ја…

Петте скандинавски земји соопштија дека сакаат да…

Москва предупредува за можни провокации од Киев…

Москва го предупредува Киев за провокации насочени…

Киев потврди: Сите членови на екипажот на…

Сите членови на екипажот на украинскиот транспортен…

Кличко од Али Екпрес: Му се јавувал…

Според портпаролката на Гифи, Лиза Фрихс, првите…

Кличко: Руските војници умираат за амбициите на…

Градоначалникот на Киев, Виталиј Кличко изјави дека…