(Видео) Ковачевски свечено го пречека Петков

t

Утринава свечен пречек доби новиот премиер на Бугарија, Кирил Петков од неговиот македонски колега, Димитар Ковачевски.

Петков ќе има повеќе средби со државниот врв, а покрај со Ковачевски ќе оствари и средба со претседателот на Република Македонија Стево Пендаровски.

Погледнете како беше пречекан Петков во Владата:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Петков: Францускиот предлог е најдобар, утре одново…

Владата во Бугарија попладнево заседавала и е…

Ковачевски: Денеска го одбележуваме Денот на Охридското…

Денеска го одбележуваме Денот на Охридското Езеро…

Ковачевски: Финансискиот систем успешно се справи со…

Претседателот на Владата на Република С. Македонија…

Мицкоски до Ковачевски: Достоинството или го имаш,…

Достоинство или го имаш или воопшто го…

Каракамишева: Ако ова не е страшно за…

Целата јавност со горчина ја критикува реакцијата…