(Видео) Ковачевски: На ДУИ му посакувам уште многу јубилеи и заедно да ја градиме Северна Македонија

t

Претседателот на Владата на Република Македонија, г-дин Димитар Ковачевски во една ексклузивна изјава за indeks.mk и ја честита 20-годишнината на Демократската Унија за Интеграција.

Тој беше дел од главниот настан што се одржа денеска во Паркот на Чаир и рече дека ДУИ е важен политички фактор во државата и дека треба да се честитаат јубилеи како овој.

Тој, меѓу другото, рече дека ДУИ е добар партнер и дека заедно ќе продолжат да ја градат државата и да работат за доброто на граѓаните.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ДУИ: Официјален албански јазик, непречена употреба на…

Демократската унија за интеграција им честита на…

Зошто Мицкоски ги брани избрканите од „Комуналец“,…

Отстранувањето на речиси 40 лица од платниот…

Апасиев: Наместо да го затворат, СДС и…

Лидерот на Левица, Димитар Апасиев го коментира…

ДУИ: САД, ЕУ, Лондон, Париз, Берлин ја…

Демократската унија за интеграција (ДУИ), ги поздравува…

Левица открива детали: Пукањето кај плоштадот “Скендербег”…

Левица објави нови информации во врска со…