(Видео) Ковачевски ја злоупотребува премиерската функција за црна кампања против Левица

t

Ковачевски ја злоупотребува премиерската функција за црна кампања против Левица, велат од партијата.

Пратеничко прашање на пратеникот од Левица – Борислав Крмов до премиерот Димитар Ковачевски:

„Деновиве се случува црна кампања против Левица, дури го извадовте и Бранимир (Јовановиќ) од нафталин, кој беше советник во Министерството за финансии под СДС.

И тоа може да е во ред, се додека Ковачевски не ја злоупотреби својата функција како премиер, па на прес-конференции на Владата тој ја квалификува Левица како некоја црна сила.

Моето прашање до премиерот е: дали СТРАВОТ од енормниот раст на Левица и од очигледната пасокизација на СДС е толку голем, што се решивте да ја злоупотребувате премиерската функција за тесно партиски и дневно политички интереси?” – праша Ковачевски.

ЛИНК од видеото

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Левица донираше еден тон стара хартија за…

Левица донираше еден тон стара хартија за…

(Фото) Не сакаме да учествуваме во заедничка…

Левица денеска оддаде почит пред споменикот на…

Охрид троши половина милион денари за софри…

503,500 ДЕНАРИ ПОТРОШЕНИ ЗА БОГАТИ СОФРИ И…

Максимално понизни на “камшикарите”: Одлуката за воведување…

Владината одлука за воведување на визи за…

ЕУ со Левица против поткупот на медиумите…

Политичката партија Левица вели дека ЕУ е…