(Видео) КОГА НЕ ИГРА ТЕНИС, СЕДИ ДОМА И ПЛЕТЕ: Новак Ѓоковиќ добро се забавува со плеталото на Јелена

t

Најдобриот тенисер во светот, седи дома и плете! Новак Ѓоковиќ на ТикТок сподели видео на кое на забавен начин покажа дека добро се снаоѓа и со игли во раце и уште подобро се забавува заедно со својата сопруга Јелена.

Српскиот тенисер меѓу настапите често знае да ја забавува својата публика со необични видеа на социјалните мрежи. Често истакнува дека тоа посебно го релаксира по истоштувачките мечеви.

@novakdjokovicj

🎾

♬ original sound – Novak Djoković

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ХОРОР: Малолетници силувале 13-годишно девојче во Келн

Тринаесетгодишно девојче било сексуално злоставувано од момчиња…

Македонците наведени како посебен народ во Царска…

Соседните држави очигледно погрешно пресметаа кога мислеа…

55 кинески борбени авиони забележани околу Тајван

Десетици кинески борбени авиони се забележани во…

Роналдо победи во азиската Лига шампиони

Додека во Европа вечерва стартуваше новата сезона…

МИЦКОСКИ ВЛЕЗЕ ВО ВОЈНА СО ГРУЕВСКИ: “Панорама…

Ботовите на "дувлото" денеска "кавилтетно" ја заработуваат…