Објавено на:

(Видео) Командата не’ предаде, нема муниција, нема да издржиме вака: Потресно обраќање од украински војник до Зеленски

t

Потресно видео се појави на You Tube денеска на кое украински војник од фронтот во Донбас му се обраќа на украинскиот претседател Володимир Зеленски и вели дека командата ги предала војниците.

“Драг Володимир Зеленски,
Нашата артилерија и воздухопловните сили не работат, претрпевме огромни жртви, командата нè предаде, не ни евакуираат мртви и ранети, снема муниција, нè удираат MRLS и артилерија…
Нема да издржиме уште многу ако продолжи вака” – вели војникот во неговото обраќање.


Претходно низа украински војници тврдеа дека командата ги напушта за да се спаси, а тие остануваат како топовско месо и гинат за нивната татковина.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Уште еден трофеј: Руските воздушни сили соборија…

Руските воздушни сили соборија украински авион МиГ-29…

(Видео) Тешко на Украинците: Русија објави снимки…

Руското Министерство за одбрана објави снимка од…

Да ја прогласат за народен херој: Украинска…

Војниците поставувале мини кога коза, која побегнала…

Друго е кога ќе се спомне Сармат:…

Украина веројатно нема да презема чекори за…

(Видео) Малку ги изненади: Шојгу им упадна…

Рускиот министер за одбрана Сергеј Шојгу беше…