(Видео) Костадиновска Стојчевска на отварањето на бугарскиот КИЦ: Во духот на пријателството отворете ги ширум вратите на културата

t

Посакувам да се всели нова енергија на македонско-бугарските културни реалции, и да се разбуди страста за уметничка креативност за да се твори, порача на отварањето на бугарскиот културно-информативен центар во Скопје македонската министерка за култура.

Во духот на пријателството отворете ги ширум вратите на културата, порача министерката за култура Бисера Костадиновска Стојчевска.

ЛИНК од видеото во живо

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Котлар: Она што ни го кажуваат членовите…

Историските вистини не се потребни во политичката…

Милотинова: Белград и Москва немаат интерес Македонија…

Ниту Белград ниту Москва немаат интерес Бугарија…

“Македонски Бугарин” од Охрид: Бугарските клубви се…

Антибугарската реторика се засили во Република Македонија…

Член на комисијата потврди: Бугарските историчари инсистираат…

Не работиме на утврдување на статусот на…

ЛЕВИЦА БАРА ИТЕН ПРЕКИН НА ПРЕГОВОРИТЕ СО…

ЛЕВИЦА НА СЕДНИЦА НА ЦК ГО РЕАФИРМИРА…