Објавено на:

(Видео) Кој го чува Зеленски: Ова е елитната единица на украинската војска

t

Украинските медиуми објавија дека досега се спречени најмалку четири атентати на претседателот Зеленски.

За неговата безбедност се грижи елтина единица на украинската војска. Тие секогаш се до него без разлика дали дава изјава во неговиот кабинет или пак е на терен. Зеленски носи и заштитен елек.

Панцирот некогаш е дискретно ставен под маслинестата маица а често и се гледа над облеката како што беше случај при посетата во Буча.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

31-годишен Французин ограбувал станови во Скопје!

31-годишен Французин е уапсен од полициски службеници…

Народот победи! Нетанјаху го одложува спорниот закон…

Израелскиот премиер, Бенјамин Нетанјаху и министерот за…

Несреќа во Куманово: Се застрелал додека си…

Вчера во 19.24 часот во СВР Куманово…

ОВА НЕ Е НОРМАЛНО: 13-годишен ученик со…

Тринаесетгодишен ученик во најголемиот бразилски град Сао…

И ова го има: Откриена подземна лабораторија…

Во близина на селото Асеновец во Бугарија,…