Објавено на:

(Видео) Кој сака да го запали Балканот: Во Сараево на седиште во трамвај пронајдена БОМБА

t

Експлозивна направа е пронајдена во трамвај во сараевската населба Ченгиќ Вила, потврдија од МВР на кантонот Сараево, пишува Кликс.ба.

Диспечерот на ГРАС околу 13 часот повикал полиција откако во празен трамвај, кај свртницата била забележана рачна бомба.


Засега не се знае кој ја оставил оваа направа, а полицијата веќе интензивно работи на расветлување на овој случај и пронаоѓање на сторителот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Иванов: Кога државата зема кредити да даде…

Кога државата зема кредити за да ги…

Инфомакс е, и ќе биде редакција на…

Во вечерашното издание на "Teшки муабети" се…

Се спрема нов напад? Русија ги засилува…

Руските граничари на границата со Украина се…

(Фото) Ова се сите осомничени за случајот…

Управата за финансиска полиција денеска поднесе седум…

Не можете да кажете дека сте биле…

Не можете да кажете дека сте биле…