Објавено на:

(Видео) Кренато руското знаме на Плоштадот на победата во Мелитопол

t

Руските војници го кренаа руското знаме на Плоштадот на победата во Мелитопол, објави Раша Тудеј.

На видеото може да се види дека во мирна атмосфера се крева знамето на Руската Федерација.


Денеска Русија имаше голема офанзива на Донбас, во километарски фронт беа нападнати неколу населени места истовремено.

Борбите се уште траат.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Швајцарската царина го прегледува увозот на руско…

Швајцарија е глобален центар за благородни метали…

Илјадници Полјаци и Украинци денеска маршираат за…

Илјадници Полјаци и Украинци денеска маршираат за…

Русите го окупираја Северодонецк, објави градоначалникот

Руските сили сега го контролираат Северодонецк во…

Руските трупи во Лисичанск: Се водат улични…

Руските и проруските сили влегле во Лисичанск…

Светските лидери се соочуваат со кризи на…

Каква разлика прави една година. Огромните предизвици,…