(Видео) Кризата си го направи своето: Како се краде нафта во САД? Бензинските во голем минус

t

На You Tube се појави видео во кое се документирани неколку обиди за крадење на гориво на бензински пумпи во САД.

На видеото може да се види дека една жена полни гориво откако веќе наплатила едно полнење, по прегледот на камерите вработените потврдиле дека се работи за кражба, а нејзиниот сопруг бил соучесник.

Вработените на бензинската не приметиле дека се краде гориво додека не ги направиле потребните пресметки и таму имало што да видат. Фалеле отприлика 10.000 долари севкупно.

Погледнете го видеото во продолжение:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

САД свечено ја отвори постојаната воена база…

Американските копнени сили денеска ја добија својата…

САД ја поздравуваат нормализацијата на односите меѓу…

 Портпаролката на Советот за национална безбедност на…

Медведев за соборувањето на американскиот дрон: Американците…

Поранешниот руски претседател и актуелен втор човек…

Како САД и светот за 72 часа…

Беше петок наутро, а бран на јавна…

Рускиот и американскиот министер за одбрана заклучија:…

Министрите за одбрана на Русија и САД, Сергеј…