Објавено на:

(Видео) “Крим е Русија, Косово е Србија” – река народ дава поддршка за Русија во Белград

t

„Крим е Русија, Косово е Србија“ и „Србите и Русите – браќа засекогаш“. – вакви извици се слушаа и слични транспаренти можат да се видат на протестот во Белград.

Протестот се одржува како спротивставување на гласањето на Србија за суспензија на Русија од Советот за човекови права на Обединетите Нации.


Во толпата народ може да се видат многу руски знамиња и слогани за поддршка на Русија.

Погледнете го видеото во продолжение:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Најава за нова војна: Руски сенатор вели…

Руски сенатор: Темата за денацификација на Европа…

“Шел” ги затвара сите бензински пумпи во…

"Шел" го напушта рускиот пазар! Британската нафтена…

(Видео) Гајнудин: Цел исламски свет очекува претседателот…

Целиот исламски свет очекува претседателот Владимир Путин…

Убиени повеќе од 200 украински војници, соборени…

На 88-от ден од специјалната операција во…

Медински: Русија е спремна да преговара со…

Помошникот на претседателот на Русија, шеф на…