Објавено на:

(Видео) “Крим е Русија, Косово е Србија” – река народ дава поддршка за Русија во Белград

t

„Крим е Русија, Косово е Србија“ и „Србите и Русите – браќа засекогаш“. – вакви извици се слушаа и слични транспаренти можат да се видат на протестот во Белград.

Протестот се одржува како спротивставување на гласањето на Србија за суспензија на Русија од Советот за човекови права на Обединетите Нации.

Во толпата народ може да се видат многу руски знамиња и слогани за поддршка на Русија.

Погледнете го видеото во продолжение:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Лавров удри по ЕУ: Нацистите ќе влезат…

Шефот на европската дипломатија, Жозеп Борел, предлага…

Вучиќ бара помош од Меѓународната: Реагирајте за…

Српскиот претседател Александар Вучиќ од Њујорк денеска…

Кадиров “воскресна”: Жив и здрав сум!

На официјалниот Телеграм канал на чеченскиот лидер,…

Српска листа: Курти продолжува со насилство врз…

„Тој ги третира Србите на Косово и…

Шојгу: Односите помеѓу Иран и Русија достигнаа…

Односите помеѓу Иран и Русија достигнаа највисоко…