(Видео) Крмов: Левица е против НАТО, даваме арач, а имаме слаба армија

t

Пред да влеземе во НАТО имавме посилна Армија отколку што имаме во моментов, вели пратеникот на Левица Борислав Крмов кој смета дека Македонија треба, иако е членка на НАТО да делува пофлексибилно.

– Имаме повеќе команден персонал од армија, го дадовме вооружувањето, воздушниот простор, даваме арач од 300 – 350.000 од Буџетот. Ние имавме посилна армија пред да влеземе во НАТО. Дури и да сме во НАТО, можеме да се однесуваме пофлексибилно под чадорот на НАТО по примерот на Турција, вели Крмов кој објасни дека Левица како партија е против НАТО.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Левица прашува како добиле дозвола за складирање…

Изгорениот магацин во тетовско Фалише предизвика огромна…

Уште една членка на НАТО остана без…

Помошта ќе продолжи, но на други начини,…

Левица: МОН се обидува насилно да формира…

Министерот за образование и наука се обидува…

Столтенберг незадоволен? Украина дури и со голема…

Неможноста на Украина да ја помести линијата…

Левица: Државната ЕСМ Продажба да ја преземе…

Денови повторно е актуелна темата за законската…