(Видео) Крмов: Не е првпат ДПМНЕ да ги задуши народните протести

t

Не е првпат ВМРО-ДПМНЕ да ги задуши народните протести, вели во денешната епизода на Тешки муабети, пратеникот на Левица, Борислав Крмов.

– По наши сознанија, уште за референдумот во 2018 година, имало пораки дека референдумот не смее да се бојкотира, дека треба да се гласа, па откако членството бурно реагирало се ваделе дека системот направил грешка.

За Францускиот предлог, на тие протести излегоа десетици илјади луѓе, и повторно тие го задушија протестот, вели Крмов кој додава дека во овие услови е тешко со протести да се турне Влада, но дека тие имаат огромна улога при вршење притисок врз истата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Левица: Касами повика на рушење на уставниот…

Првиот човек на Движењето Беса и актуелен…

Левица: Македонските власти ја премолчуваат бугаризацијата на…

Власта во Македонија ја премолчува бугаризацијата на…

Левица бара протестна нота од Османи до…

Претседавачот во заминување на ОБСЕ Бујар Османи,…

Петровска и Османи со протестна нота да…

Министерот за надворешни работи и претседавач на…

Карта на “голема Албанија” во основно училиште…

Скандалозни фотографии со иредентистичка содржина се објавени…