(Видео) Крмов открива детали: Доктори блиски до ДПМНЕ биле вмешани во скандалите со Онкологија?!

t

Пратеникот на Левица, Борислав Крмов, во денешното гостување во Тешки муабети, истакна дека ВМРО-ДПМНЕ не ги поддржува протестите за скандалите на Онкологија поради тоа што и нивни членови и функционери, или лица блиски до нив се вклучени во скандалот.

– Мојот став е дека ниедна партија освен Левица не ги поддржува протестите за Онкологија бидејќи сите се извалкани. Според мене има доктори блиски до ВМРО-ДПМНЕ, кои се вмешани во случајот и затоа се обидуваат да го задушат протестот заедно со Власта.

Сите го видовме тој скрин каде во група на Вибер велат дека штом тие не го организираат протестот, членството да не оди на протестите, вели Крмов.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Документи)СКАНДАЛ ВО ВЕЛЕС: Местеле тендер за да…

Плодна е "љубовта" меѓу градоначалниците на ВМРО-ДПМНЕ…

Левица прашува како добиле дозвола за складирање…

Изгорениот магацин во тетовско Фалише предизвика огромна…

Левица: МОН се обидува насилно да формира…

Министерот за образование и наука се обидува…

ВМРО кворумска повторно заеднички со СДСМ и…

СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ денеска заеднички изгласаа директор…