(Видео) Крмов: Ќе ја видите силата на Левица со двоцифрен број на пратеници во Собранието

t

Пратеникот на Левица, Борислав Крмов, во денешното гостување во Тешки муабети истакна дека пратениците на ВМРО-ДПМНЕ во Собранието на Република Македонија се пасивни и дека доколку тие не сакаат “ниту пиле нема да прелета” во Собранието.

– Ние сите ги напаѓаме принципиелно, ВМРО-ДПМНЕ локално е власт, тие ако сакаат нема пиле да прелета во Собранието.

Ќе ја видите силата на Левица со довцифрен број на пратеници што ќе значи, по избори, вели Крмов.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

По барање на Левица, МОН ги одзеде…

Секој ученик заслужува безбедна образовна средина. Драматичните…

Апасиев бара одложување на лидерската средба! Утре…

Лидерот на Левица, Димитар Апасиев, предмалку на…

(Фото) Европратеникот од Ирска, Мик Волас: Левица…

Познатиот европратеник од Ирска Мик Волас кој…

Левица: Касами повика на рушење на уставниот…

Првиот човек на Движењето Беса и актуелен…

Левица: Македонските власти ја премолчуваат бугаризацијата на…

Власта во Македонија ја премолчува бугаризацијата на…