Објавено на:

(Видео) Лазаров испратен како КРАЛ, Нант ѝ се поклони на македонската легенда!

t

Кире Лазаров синоќа го одигра последниот натпревар во арената во Нант, а навивачите на овој клуб знаеја на најдобар начин да му се заблагодарат на Македонецот за сето она што тој го направи за тимот, во кој дојде по заминувањето од Барселона и го одведе до две фајналфор завршници во Лигата на Шампионите.

„Кралот Кире“ е прекар што македонскиот бомбардер го доби низ годините на европската ракометна сцена, а Нант го круниса на најдобар можен начин, седнувајќи го на трон, со круна на главата, со семејството веднаш до него.

Нема сомнеж, Лазаров се повлекува не само како најдобар македонски ракометар на сите времиња, туку и еден од најдобрите во Европа што некогаш го играле овој спорт. Во Нант тоа многу добро го знаат, па затоа ја испратија нашата спортска легенда во пензија онака како што доликува на еден великан.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Српски виролози: Европрајд е потенцијална епидемиолошка бомба…

Предупредување од српски виролози: Европрајд е потенцијална…

Зијан одмор: Повторно оштетени македонски возила во…

Шест македонски возила изгребени со остар предмет…

Украина ја продолжи вонредната состојба и мобилизацијата…

Украинскиот парламент, Врховниот труд, денеска ги поддржа…

Курти: Србија е кошмар, продолжува со старите…

Косовскиот премиер, Албин Курти ја повика Србија…

Србија е ноќна мора за сите соседни…

Косовскиот премиер, Албин Курти ја повика Србија да се…