Објавено на:

(Видео) Лазаров низ солзи: Ќе биде тешко без Стоилов

t

По денешниот натпревар со репрезентацијата на Чешка во кој Македонија победи и обезбеди пласман на Светското првенство крај на кариерата објави и Стојанче Стоилов.

Селекторот Кирил Лазаров низ солзи на прес-конференција порача дека ќе биде тешко без Стоилов, но ја почитува неговата одлука и истакна дека нема да биде лесно без пивотменот и средниот бек Миркуловски, кој исто така ја заврши кариерата.

Столе од друга страна истакна дека неговата одлука сепак ќе биде конечна затоа што знае дека има кој вистински да го замени во репрезентацијата.

Видеото погледнете го ТУКА

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Лазаров го изигра својот последен натпревар

Кире Лазаров го одигра својот последен меч…

Лазаров објави крај на кариерата

Најдобриот македонски ракометар на сите времиња, Кирил…

Стоилов објави крај на репрезентативната кариера: Ми…

Македонскиот ракометен репрезентативец Стојанче Стоилов вчера по…

Лазаров – Ова не е нopмално: Се…

Доктор Ненад Лазаров открива детали за хаосот…