(Видео) Левица не бега од власт, Левица е создадена да дојде на власт!

t

Левица не бега од власт, Левица е создадена да дојде на власт, истакна во денешното гостување во Тешки муабети пратеникот на Левица, Борислав Крмов.

– Ако преговараме за власт ние ќе преговараме принципиелно, со услови, работи кои се бенфит, за општо добро на народот. Ние нема да се пазариме за директорски места, за тендери и слично, а сите фактори кои сега ни се силеа во Собрание утре ако дојдат и тропнат на врата з аподдршка за Влада, ќе видиме дали ќе ја дадеме, вели Крмов.

Според него треба да дојде нов ков на луѓе, луѓе кои не се заинтересирани само за тендери и пари, туку имаат национално чувство.

– Ние сакаме да се бориме, не сакаме да умреме пред телевизор со пиво во рака. Нема да се селиме, ако е полесно да одиме во Германија, ние сакаме тука да останеме. Е такви луѓе ни требаат, вели Крмов.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Левица прашува како добиле дозвола за складирање…

Изгорениот магацин во тетовско Фалише предизвика огромна…

Реакции за казната на Крмов: Во парламентот…

Македонската јавност со многу коментари го дочека…

Левица: МОН се обидува насилно да формира…

Министерот за образование и наука се обидува…

Левица: Државната ЕСМ Продажба да ја преземе…

Денови повторно е актуелна темата за законската…

Левица: Елитата во војна со народот, ДПМНЕ…

ДПМНЕ и СДС слават заедно со хоштаплерите…