Објавено на:

(Видео) Лудило во Бугарија: Група Украинци се конфронтираа со локалци Бугари поради споменикот на Црвената Армија

t

Вистинско лудило се случуваше вчера во Софија каде поголема група Украинц се обиде да го сквернави споменикот на Црвената Армија.

Тие протестираа со украински знамиња, но наидоа на отпор од локалното население кое со жив ѕид го штитеше споменикот.


Покрај навредите и довикувањата имаше и туркање и физички контакт.

Погледнете:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Арсовска му го плесна на Таравари: Кадровски…

“Не ја разбирам вообразеноста и коментарите на…

Левица: Пробугарската Влада ги жртвува Македонците и…

На петтиот ден од сенародниот протест, на…

Еве кој бара да го прифатиме францускиот…

Сегашниот претседател на Европскиот совет Шарл Мишел…

Како пред референдумот – пак се јави…

Северна Македонија повторно се наоѓа пред клучен…

ПОЧИНАА 2 ЛИЦА: Регистрирани 355 нови случаи…

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје,…