Објавено на:

(Видео) ЛУДНИЦА во Турција: Вака се слави кога ќе ја освоите фудбалската шампионска титула после 38 години

t

Фудбалерите на Трабзонспор со реми од 2:2 против Анталијаспор математички ја осигураа титулата прваци во Турција, на три кола пред крајот.

Трабзонспор по 38 години чекање ја прослави титулата првак на Турција заедно со навивачите кои буквално влетаа на теренот.


За турскиот клуб ова е седма титула. Клубот има и 9 трофеи од Купот на Турција.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ердоган го секна “Прајдот”: Уапсени 200 луѓе…

На Парадата на гордоста во Истанбул, која…

Ние си го гледаме нашиот интерес: Турција…

Турција нема да се приклучи на западните…

Ќе го “омекнат” султанот? Ердоган ќе се…

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган во вторник…

“Нема лабаво кај Ердоган”: Во Турција уапсен…

Турција уапси грчки државјанин под сомнение за…

Притисок врз Ердоган: Турција да го направи…

Француската министерка за надворешни работи, Катрин Колона, вели…