(Видео) Луна Паркот се враќа во Скопје! – Арсовска открива колку време ќе биде потребно

t

-Проектот Луна Парк ќе почне за 2 месеци од сега. Веќе би требало да е отпочната монтажата на дел од реквизитите, партерното уредување исто така ќе почне да се реализира во градскиот пар што значи дека во некоја мера функционален Луна Парк ќе имам за неколку месеци од сега, истакна градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска во гостувањето во емисијата „Наше Скопје“ на Инфомакс.

Арсовска открива дека имало многу контроверзии околу ова прашање и претходното раководство на градот едноставно ја одолговлекувало постапката за проектот Луна Парк.

Градоначалничката потенцира дека уште минатиот месец биле донесени сите одлуки во Советот на Град Скопје потребни за да се отпочне постпката.

-Постапките за Лупа Паркот се отпочнати имаше еден проект па друг проект, имаше многу контроверзии по ова прашање. Па променет беше проектит, па поништување па нови договори. На седница минатиот месец се усвои сето она кое што беше неопходно да се продолжи процедурата за отпочнување на Луна Паркот. Тоа е нешто кое им недостига на младите во Скопје. Им недостига содржина им недостига сето она со кое што ние сме израснале.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Лукашенко: Ако им треба помош на нашите…

Зборувајќи за време на државната посета на…

Еден гол му беше доволен на Интер…

Бранителот на пехарот во Купот на Италија,…

Заврши седницата на ИО на СДСМ: Еве…

(Интегрален текст од изјавата на Богданка Кузеска,…

(Видео) Грев е ова што ѝ го…

Грев е тоа што ѝ го прават…

(Видео) Ангелов ексклузивно за Инфомакс: На следните…

Доколку на наредните избори не добиеме 100%…