Објавено на:

(Видео) Маж во Бугарија почина додека чекал ред од 300 метри за да купи зејтин на акција

t

Маж на 77-годишна возраст починал додека чекал да купи масло за јадење во супермаркет во Бугарија, јавуваат бугарските медиуми.

На социјалните мрежи се појавија видеа и фотографии од големи гужви, турканици и тепачки во многу продавници ширум оваа земја, поради голем број граѓани кои побрзале да ја искористат промоцијата од 2,99 лева за шише масло.


Редот бил долг околу 400 метри. По долго чекање, човекот починал кога конечно стигнал до палетата со масло за јадење, јавија бугарските медиуми.

На местото на настанот пристигнала брза помош која констатирала смрт на мажот.

-Човекот почина во продавницата. Тој беше турнат и му се слоши. Беше лудо. Луѓето велеа дека паднал, помодрел и умрел. Редот беше огромен, раскажала една од купувачите и очевидец на трагичниот настан кога починал 77-годишниот маж за „Нова“.

Редoви за масло за јадење има и во другите бугарски градови, а некои продавници во главниот град веќе вовеле и ограничување на количините на масло за јадење кои се за продажба, бидејќи го складираат во своите магацини.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Уапсен заменик-шеф на ОБСЕ во Луганск: Пренесувал…

Вработен во специјалната мониторинг мисија на ОБСЕ…

Дуда ја обвини Германија: Не ни праќаат…

Полскиот претседател Анджеј Дуда ја обвини Германија…

Вулин: Ако патот до ЕУ води низ…

Вулин: Ако патот кон ЕУ води низ…

Бугарија се пишмани: Ќе ја разгледува опцијата…

Бугарија планира да разговара за исплатите на…

ССМ најави масовни протести од утре: Не…

За време на протестите од 1-ви Мај,…