(Видео) Македонец не можеше да ги сокрие солзите кај Јанко во емисија: Јас имам една татковина, не дозволувајте да ја изгубиме

t

Во вечерашната емисија на Јанко јади бурек, од Нов Зеланд се јави македонецот со име Сион, кој повика народот да излезе пред влада, да ја сочува татковината, и да не дозволи да ја изгубиме Македонија.
Тој исто така порача дека опозицијата мора да организира протести и во другите градови, да излези народот од секој град и секое село и да каже НЕ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Жителите на Пресил протестираа против поставувањето на…

Жителите на населеното место Пресил, крушевско протестираа…

Гутереш пристигна во Лавов

Антонио Гутереш пристигна во Лавов, каде утре…

Вук беше чуден неколку дена пред масакрот,…

Истрагата за најголемото злосторство во поновата историја…

,,Срамна е одлуката за неодржување на маратонот”

Изразувам огромно жалење поради информацијата дека оваа…

Две од српските деца повредени во несреќата…

Двете српски деца кои се на лекување…