(Видео) Македонец не можеше да ги сокрие солзите кај Јанко во емисија: Јас имам една татковина, не дозволувајте да ја изгубиме

t

Во вечерашната емисија на Јанко јади бурек, од Нов Зеланд се јави македонецот со име Сион, кој повика народот да излезе пред влада, да ја сочува татковината, и да не дозволи да ја изгубиме Македонија.
Тој исто така порача дека опозицијата мора да организира протести и во другите градови, да излези народот од секој град и секое село и да каже НЕ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Германскиот претседател ќе се сретне со екипата…

Германскиот претседател Франк – Валтер Штајнмајер во…

Внимателно возете, слаб снег провејува на Стража,…

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено,…

Денес се празнува Свети Григориј Чудотворец, епископ…

Божји човек и голем чудотворец, нарекуван втор…

Салиу: Опасните бактерии МРСА и ацинетобактер детектирани…

Новинарот Фуркан Салиу во објава на социјалните…

Oд утре леб и за 32 денари,…

Дел од пекарниците најавуваат дека од утре,…