Објавено на:

(Видео) Македонија не оди во финале на Евровизија

t

Андреа Коевска вечерва настапи на евровизиската сцена во Торино.

Македонската претставничка ја испеа „Circles“ во рамките на втората полуфинална вечер.

За жал, настапот нема да го видиме уште еднаш на големата евровизиска сцена бидејќи Македонија повторно не се пласираше во финалето.

Погледнете кои 10 држави од вечерашното полуфинале влегуваат во финалето:

Во продолжение видео од настапот на Андреа:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

“Голема загуба”: И Бугарија нема да учествува…

Бугарија стана најновата земја во серијата откажувања…

Најнова вест: Македонија нема да учествува на…

Македонија нема да учествува на Евровизија 2023…

Одлучено е кој град ќе биде домаќин…

Вчера во Велика Британија беше одлучено во…

Ова е жената за која е напишана…

Украинскиот бенд „Калуш оркестра“ победи на Евровизија…

(Фото) Дејли Мејл: Победникот на Евровизија се…

Фронтменот на украинскиот бенд Калуш Оркестар, кој…