(Видео) Македонската публика се расплака од емоции на ОВОЈ НАСТАП на „Златна бубамара“ – Игор и Андријана маестрални

t

Синоќа се емитуваше овогодинешното издание на Златна бубамара на популарноста. Низа награди, многу настапи, шеги, смеа…

Еден настап ја расплака македонската публика. Бура од емоции предизвика пеењето на Андријана Јаневска и рецитирањето на Игор Џамбазов.

Еден од најдобрите македонски вокали ја запеа „Ми заплакало селото Ваташа“, а актерот и шоумен ја рецитираше „Цветови“ од Славко Јаневски.

В Тиквешко негде, в некое село,
кај в слана тивко венеше цвете,
– убија дете.

Нивниот моќен настап погледнете го во продолжение, во видеото после седмата минута.

ЌЕ УЖИВАТЕ!

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Македонската публика се расплака од емоции…

Синоќа се емитуваше овогодинешното издание на Златна…

Зеленски: Цивилизираниот свет мора да ја запре…

Украинскиот претседател, Володимир Зеленски, ноќеска изјави дека…

Курсна листа на НБРМ: Колку чини еврото…

Според курсната листа на НБРМ, средниот курс…

За многу години: Денеска се празнува Преподобен…

Роден е во Нурсиската област во Италија,…

(Фото) Македонија сака ракомет: Салата полна, „Комити“…

Вардар успеа да го добие дерби натпреварот…