Објавено на:

(Видео) Макрон повторно нападнат: Доби шамар од десничар

t

На средба со сопственици на ресторани и студенти, Макрон беше нападнат. Се појави нова слика за напад на францускиот лидер.

Претседателот на Франција, Емануел Макрон се соочуваше со жестоки протестите за време на својот мандат. Макрон, кој претходно беше нападнат со јајца, овој пат доби шлаканица.

Макрон, кој ги поздрави луѓето беше нападнат со шамар од демонстрант.

На снимката едно лице му удира шлаканица на Макрон, кој се приближува до толпата. Некои од телохранителите веднаш му одговорија на напаѓачот, додека други се погрижија за безбедноста на Макрон.

Напаѓачот, кој бил легнат на земја, брзо бил приведен. Снимката од шамарот кон Макрон стана вирална на социјалните мрежи.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

По десет години затвор во Шпанија, водачот…

Вечерва после 20:00 часот на белградскиот аеродром…

(Видео) ХОРОР во Приштина: Бремена жена изрешетана…

Бремена жена на возраст од околу 35…

Христијаните веќе не се мнозинство во Англија…

Англија и Велс повеќе не се мнозински…

Ковачевски: Штајнмајер го цитираше Конески – Има…

Политиката што ја спроведуваме ги брани интересите…

(Видео) Освојување на Вселената: Кинеските астронаути пристигнаа…

Новиот тим астронаути стигнаа до кинеската вселенска…