Објавено на:

(Видео) Макрон повторно нападнат: Доби шамар од десничар

t

На средба со сопственици на ресторани и студенти, Макрон беше нападнат. Се појави нова слика за напад на францускиот лидер.

Претседателот на Франција, Емануел Макрон се соочуваше со жестоки протестите за време на својот мандат. Макрон, кој претходно беше нападнат со јајца, овој пат доби шлаканица.

Макрон, кој ги поздрави луѓето беше нападнат со шамар од демонстрант.

На снимката едно лице му удира шлаканица на Макрон, кој се приближува до толпата. Некои од телохранителите веднаш му одговорија на напаѓачот, додека други се погрижија за безбедноста на Макрон.

Напаѓачот, кој бил легнат на земја, брзо бил приведен. Снимката од шамарот кон Макрон стана вирална на социјалните мрежи.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ИСТОРИСКИ ДОГОВОР: УБС се согласи да ја…

Банката „Ју-Би-Ес“ (УБС) се согласи да ја…

Герасимовски ја донираше платата за лекување на…

Градоначалникот на Општина Центар, Горан Герасимовски ја…

Понесете чадор: Утре нè очекува обилен дожд

Под влијание на циклонска активност утре времето…

Дваесетгодишното момче кое почина по апсење во…

Од преголема количина кокаин починало 20-годишното момче…