Објавено на:

(Видео) Макрон повторно нападнат: Доби шамар од десничар

t

На средба со сопственици на ресторани и студенти, Макрон беше нападнат. Се појави нова слика за напад на францускиот лидер.

Претседателот на Франција, Емануел Макрон се соочуваше со жестоки протестите за време на својот мандат. Макрон, кој претходно беше нападнат со јајца, овој пат доби шлаканица.

Макрон, кој ги поздрави луѓето беше нападнат со шамар од демонстрант.

На снимката едно лице му удира шлаканица на Макрон, кој се приближува до толпата. Некои од телохранителите веднаш му одговорија на напаѓачот, додека други се погрижија за безбедноста на Макрон.

Напаѓачот, кој бил легнат на земја, брзо бил приведен. Снимката од шамарот кон Макрон стана вирална на социјалните мрежи.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Две скопјанки претепани на паркинг во Чаир…

На 29.03.2023 во 01.00 часот Д.И.(22) од…

Вардар го победи и Тиквеш, следува натпревар со…

Вардар ја исполни својата обврска во шестата…

(Видео) Путин призна: Санкциите може да ја…

Иако Путин во неколку наврати се обидуваше…

Училиште во Македонија две недели е без…

Учениците следат настава во студено простории, поради…

(Фото) Народот бара правда за Јана: Немаме…

Ако немаш пријател умри си, Партизирано здравство…