Објавено на:

(Видео) Макрон повторно нападнат: Доби шамар од десничар

t

На средба со сопственици на ресторани и студенти, Макрон беше нападнат. Се појави нова слика за напад на францускиот лидер.

Претседателот на Франција, Емануел Макрон се соочуваше со жестоки протестите за време на својот мандат. Макрон, кој претходно беше нападнат со јајца, овој пат доби шлаканица.

Макрон, кој ги поздрави луѓето беше нападнат со шамар од демонстрант.

На снимката едно лице му удира шлаканица на Макрон, кој се приближува до толпата. Некои од телохранителите веднаш му одговорија на напаѓачот, додека други се погрижија за безбедноста на Макрон.

Напаѓачот, кој бил легнат на земја, брзо бил приведен. Снимката од шамарот кон Макрон стана вирална на социјалните мрежи.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

САД БАРААТ БУГАРИЈА И МАКЕДОНИЈА ДА ЈА…

САД продолжуваат да ја поддржуваат целосната евроатланска…

Медведев го викнаа да чита руска литература,…

Руските државни медиуми и Министерството за култура…

(Видео) Супер Столе во Шпанија: Македонскиот голман…

Екипата на Рајо Ваљекано забележа важна победа…

Ако си против загадувањето од УСЈЕ те…

Цементарницата Титан-Усје е еден од најголемите загадувачи…

Бендевска: КСЗД поднесе барање за поведување прекршочна…

Во петокот комисијата за спречување и заштита…