Објавено на:

(Видео) Малку ги изненади: Шојгу им упадна во инспекција на војниците вклучени во специјалната воена операција!

t

Рускиот министер за одбрана Сергеј Шојгу беше во инспекција на руските војници вклучени во специјалната воена операција во Украина.

Шојгу ги слушаше извештаите на командантите за моменталната ситуација и акциите на вооружените сили на РФ во главните оперативни области во Украина, информираат руките медиуми.

Шефот на воениот оддел посвети посебно внимание на организацијата на сеопфатна поддршка за воените дејствија, како и на создавањето на сите неопходни услови за живот на рускиот воен персонал на местата за привремено распоредување.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ЕУ загрижена за зголемениот обем на трговија…

Земјите од Европската Унија се сè позагрижени…

Кулеба: Некои западни земји чекаат Украина да…

Некои западни земји чекаат Украина да се…

Шојгу: Пропадна митот за западното “супер оружје”…

Западниот мит за „супероружје“ е уништен, изјави…

Путин: Русија високо ги цени своите сојузници…

Русија високо ги цени своите сојузници и…

Полјански за воената операција на Русија: Можеме…

Полјански за специјалната операција: Може да биде…