Објавено на:

(Видео) Малку ги изненади: Шојгу им упадна во инспекција на војниците вклучени во специјалната воена операција!

t

Рускиот министер за одбрана Сергеј Шојгу беше во инспекција на руските војници вклучени во специјалната воена операција во Украина.

Шојгу ги слушаше извештаите на командантите за моменталната ситуација и акциите на вооружените сили на РФ во главните оперативни области во Украина, информираат руките медиуми.

Шефот на воениот оддел посвети посебно внимание на организацијата на сеопфатна поддршка за воените дејствија, како и на создавањето на сите неопходни услови за живот на рускиот воен персонал на местата за привремено распоредување.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Зеленски јавно ѝ се заблагодари на Македонија…

Украинскиот претседател, Володимир Зеленски преку објава на…

Со дронови гранатиран родниот град на Володимир…

Нападот на јужниот украински град во кој…

Русија ќе се развива и нема да…

Расизмот на Запад никаде не исчезна, затоа…

Земјите членки на ЕУ координирано ги повикуваат…

Земјите членки на Европската Унија денеска координирано…

(Видео) Мобилизираните руски регрути учат да пукаат…

Мобилизираните граѓани поминуваат обука за модерна борбена…