Објавено на:

(Видео) Мајсторија на Барди: Македонија води против Гибралтар

t

Фудбалската репрезентација на Македонија поведе уште во раната фаза од натпреварот против Гибралтар (1-0) со погодокот на капитенот Енис Барди.

Се играше 3. минута кога судијата досуди слободен удар од дваесетина метри поради игра со рака на играч на Гибралтарците. Одговорноста ја презеде Барди кој биеше одлично и со помош на стативата ја стресе мрежата на аутсајдерот.

  • Голот на Енис Барди против Гибралтар:

За Енис Барди ова беше единаесетти погодок во дресот на репрезентацијата, втор со капитенската трака, по оној против Гибралтар на гостински терен.

Извор: Гол.мк

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Петре Шилегов знаел за рамковните вработувања во…

Отстранувањето на речиси 40 лица од платниот…

Ванковска: Технички секретар во АЕК со завршено…

На огласот за работна позиција технички секретар…

Големо намалување на горивата, ова се новите…

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги…

И бурекот ќе стане луксуз: Една четвртина…

И лебот станува луксуз за граѓаните. Во…

За влез во државата се чека околу…

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор…