Објавено на:

(Видео) МВР со детали за опожареното возило на патарина

t

На 23.07.2022 во 15.30 часот во Полициската станица Гостивар било пријавено дека на наплатна станица Гостивар настанал пожар во патничко возило „пежо 307“ со штипски регистарски ознаки, управувано од Х.К.(27) од Република Турција, кое го изнајмил од рент- а –кар во Штип.

Пожарот бил изгаснат од екипа на територијалната противпожарна единица Гостивар и вработените од наплатната станица, а повредени лица нема.

Увид извршила екипа од ОВР Гостивар.

ЛИНК од видеото

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Акција на МВР во Скопје: Апсење за…

Вчера и завчера полицијата апсеше за дрога…

Претрес во Скопје: МВР пронајде оружје и…

Денеска (09.12.2022) во Скопје, полициски службеници од…

(Видео) Секретарот на Град Скопје го повика…

Секретарот на Град Скопје, Зоран Глигоров, денеска…

Експресна реакција на МВР: Приведени пет лица…

Полицијата попладнево приведе пет лица кои за…

Официјално, МВР соопшти: Мерцедесот со флешери не…

По извршени детални проверки од страна на…