(Видео) Миленковски: Ај нека проба вчера формирана фирма да го купи Манчестер Јунајтед, да видиме дали ќе може

t

Во Вардар не се генерира претприемачки дух, таму се создаваат послушници, вели во денешната епизода на “Тешки муабети” претставникот на навивачката група Комити, Милорад Миленковски.

Тој објасни дека во 2021 година наменски била формирана фирма која требало да го купи и го купила ФК Вардар.

– Ај вака да видиме, одете новоформирана компанија и милијарда евра нека има на сметка, нека проба да го купи Манчестер Јунајтед. Ќе ти дозволат ли да го купиш? Ќе бараат краткорочна, среднорочна, долгорочна стратегија за клубот, како тој да генерира средства, каква позадина имаш за да можеш да го купиш клубот, вели Миленковски кој додава дека во ФК Вардар е потреба финансиска ревизија од страна на надлежните институции и решавање на долгот бидејќи Вардар нема да ги добие потребните лиценци од УЕФА доколку сметката му е блокирана.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото+видео) Изгаснат пожарот во галијата на Вардар:…

Изгасен е пожарот во галијата кај Холидеј…

(Видео) Гори една од галиите на Вардар!

Гори галијата во Вардар, веднаш наспроти Министерството…

Комити се пофалија со богат навивачки плен…

Навивачите на Шкупи и Левски синоќа имаа…

(Видео) Вардар се излеа во општина Јегуновце!

ЦУК известува дека претседателот на месна заедница…

РК Алкалоид го победи Вардар!

Ракометарите на Алкалоид одиграа уште една неверојатна партија и…