(Видео) Миленковски: Колку пари има вложено во ФК Вардар актуелинот сопственик на клубот?

t

ФК Вардар од актуелниот сопственик е купен од претходниот сопственик за 35.000 евра и новиот сопственик го презема долгот, но со исплатата на долгот го добива тренинг-кампот на користење 20 години, објаснува во денешните Тешки муабети претставникот на навивачката група Комити, Милорад Миленковски.

-Ние добивме 6251 акција од вкупно 25.000 акции во вредност од 35.000 евра. Ние ќе одлучуваме за некои работи кои не смеат да бидат променети, дека името на клубот е Вардар и дека боите се црвена и црна.

Еве да го прашам актуелниот сопственик на Вардар, колку пари има тој вложено во Вардар? И тие пари што се вложувале не се од него, туку од друга страна, вели Милорад Миленковски.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ГОЛЕМ ГЕСТ на “Комити” и “Чкембари”: Цел…

Иако се лути ривали на трибините, навивачките…

Шкупи го доби скопското дерби со Вардар…

Шкупи ги потврди шампионските амбиции и во оваа…

Починат маж пронајден во Вардар кај Пешачкиот…

Во водите на реката Вардар кај Пешачкиот…

Пронајден машки труп во водите на Вардар,…

Машки труп е пронајден утрово во водите…

(Фото+видео) Изгаснат пожарот во галијата на Вардар:…

Изгасен е пожарот во галијата кај Холидеј…